• Hotel Veverica, Trenčín
  • +421 32 6420 881
  • info(at)hotelveverica.sk

Atrakcie

v okolí hotela

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad

Hlavnou dominantou mesta Trenčín je Trenčiansky hrad, ktorý vznikol v 11.storočí. Sprvoti bol pohraničnou pevnosťou strážiacou obchodné cesty, neskôr tu bolo sídlo kráľovskej a šľachtičnej župy. V dnešnej dobe tu majú domov rôzne expozície Trenčianskeho múzea. V areáli Trenčianskeho hradu sa nachádza 80 metrov hlboká studňa pomenovaná ako studňa lásky. Je opradená legendou o tureckej princeznej Fatime a princovi Omarovi. Štefan Zápoľský zajal princeznú Fatimu a tak princ Omar musel vykopať studňu na jej vyslobodenie.
Lesopark Brezina

Lesopark Brezina

V blízkosti centra mesta Trenčín sa nachádza krásna príroda. Na juhozápadnom výbežku Strážskych vrchov sa nachádza lesopark Brezina. V minulosti sa v tejto oblasti pásli kozy, preto sa aj najvyšší bod masívu nazýva Kozí vrch. Hoci je v súčasnej dobe lesopark plný bukov, hrabov, javorov, brestov, smrekov, borovíc a smrekovcov, prvými vysadenými stromami boli brezy, odkiaľ vznikol aj názov lesoparku. Toto miesto je ideálne na trávenie voľného času pre rôzne športy od behu, bicyklovania inline korčuľovania a v neposlednom rade aj bežkovania (počas zimného obdobia). Počas jari Vás v lesoparku očaria zakvitnuté čerešne a višne, ktoré tvoria tzv. Čerešňový sad, ktorý si môžete vychutnať pri ohnisku alebo v altánkoch. Schody vedúce od sadu smerujú k Pamätníku umučených. Prekrásny výhľad nájdete na vrchole bralného komplexu Sokolíc Štefánikova vyhliadka.
Trenčianske múzeum - Župný dom

Trenčianske múzeum - Župný dom

Trenčianske múzeum s 120 ročnou históriou zaradené medzi najrozvinutejšie regionálne múzeá na Slovensku je umiestnené v dome neskorobarokového štýlu palácového typu. Múzeum spravuje viaceré zbierkové fondy (historické, umelecké, prírodovedné, národovedné). Nachádzajú sa to aj bohaté zbierky z oblasti numizmatiky, faleristiky, filokartie, militárií a zbraní či umeleckého remesla. Župný dom ponúka stálu expozíciu 'Z histórie a kultúry slobodného kráľovského mesta Trenčína a bývalej Trenčianskej župy', ktorá sa nachádza na prvom podlaží.
Únikové miestnosti Trenčín

Únikové miestnosti Trenčín

Zaujímavá interaktívna hra (Escape room) pre 2 - 4 člennú skupinu ľudí, kde hlavnou úlohou je v čase 60 minút nájsť únikovú cestu pomocou rébusov a hádaniek. Hru je potrebné vopred rezervovať. Na výber sú 2 hry: Doktorská escape room a Kabinet escape room.
Dobrodružný let balónom

Dobrodružný let balónom

Medzi zážitky, na ktoré sa nezabúda určite patrí aj let balónom. Vyhliadkový let balónom je cca 1000 metrov nad terénom a vzdušnou čiarou ide o 10 - 20 km. Ide o viacmiestny kôš, pričom sa zapojíte do prípravy letu od rozbalenia a nafúkania balónu teplým vzduchom a necháte sa hodinku unášať vzduchom. Po pristátí sa môžete tešiť z povýšenia do šľachtického rádu balónistov. Na miesto štartu budete odvezení sprievodným vozidlom. Trvanie celého programu je cca 3 - 5 hodín.
Tarzania Trenčín

Tarzania Trenčín

Pobyt na čerstvom vzduchu so štipkou adrenalínu je hlavnou charakteristikou pojmu Tarzania. Sústavy lanových parkov sú rozmiestnené na niekoľkých miestach Slovenska, jednou z nich je aj Tarzania Trenčín, neďaleko Breziny. Adrenalínová lanová dráha je vybudovaná na stromoch vo výške 5 až 10 metrov nad zemou a má na výber dve trasy. Ľahšia a kratšia modrá trasa má dĺžku 229 metrov, dlhšia červená meria 276 metrov. Detská trasa je vhodná pre deti od 3 rokov a má dĺžku 71 metrov.
Opatovská jaskyňa

Opatovská jaskyňa

Unikátny krasový útvar bez krasovej výzdoby nachádzajúci sa v blízkosti Zamaroviec a Skalky nad Váhom. Počas zimného obdobia sa zmení na cencúľové kráľovstvo. Jaskyňu tvoria dve na vstupe prepojené chodby s dĺžkami 38 a 22 metrov. Jedná sa o nenáročnú krátku trasu s minimálnym prevýšením vhodnú pre každého.
Rozhľadňa Soblahov - Dúbravka

Rozhľadňa Soblahov - Dúbravka

Len desať minút od dedinky Soblahov sa nachádza dvojpodlažná drevená rozhľadňa s nádherným výhľadom na pohoria ako Biele Karpaty, Považský Inovec a Strážovské vrchy, ktorá stojí na križovatke cykloturistických trás a historickom mieste, kde viedla lesná železnička Trenčín - Selec. Prístrešok s posedením tvorí spodnú časť rozhľadne a na priľahlej lúke sa môžu vyšantiť deti.
Paintball Dolná Súča

Paintball Dolná Súča

Novodobá atrakcia iba 10 km od mesta Trenčín. Je neustále inovovaná a rozširovaná, aby boli spokojní aj tí najnáročnejší návštevníci. Prekážky sú tvorené štandardne pneumatikami a paletami. Máte na výber z dvoch základných hier a to buď v lese alebo budove a následne pripravených rôznych scenárov. Námety sú inšpirované rôznymi filmami či videohrami.